چگونه کابل و شارژر اصلی آیفون را تشخیص دهیم؟

0

ضرر و زیان شارژر تقلبی:

اگر چه ممکن است اصلی یا تقلبی بودن شارژر برایتان مهم نباشد، باید گفت شارژر تقلبی آیفون و آیپد طی استفاده درازمدت و حتی برخی اوقات با استفاده چندروزه ممکن است به آی‌دیوایس شما آسیب‌هایی برساند، مانند:

  • به خطر انداختن سلامت باتری (موجب باد کردن آن می‌شود)
  • کوتاه کردن مدت دوام باتری
  • عدم عملکرد صحیح تاچ صفحه نمایش
  • داغ شدن بیش از حد آی‌دیوایس
  • در برخی موارد به خطر افتادن سلامت کاربر (به‌دلایلی مانند آتش گرفتن گوشی)

روش‌های تشخیص اصلی و فرعی بودن آداپتور شارژر:

  • در اغلب شارژرهای تقلبی جمله «Designed by Apple in California. Assembled in China» یا کلمه «Foxlink»، که نام سازنده کارخانه اصلی آن است، حذف شده.
  • ممکن است «TM and © ۲۰۱۰ Apple Inc» هم بنا به دلایل کپی رایت حذف شده باشد تا اپل رسما نتواند از تولیدکننده تقبلی این محصول شکایت کند.
  • در برخی جملات شاهد غلط‌های املایی هستیم که ماهرانه ایجاد شده‌اند تا چشم کاربر را به اشتباه بیندازند، مانند Designed by Applg in California که املای صحیح آن Designed by Apple in California است.

عکس زیر شارژر اصلی آیپد را در سمت راست و تقلبی آن را در سمت چپ نشان می‌دهد.

 

در عکس زیر شارژر اصلی آیفون در سمت چپ و مدل تقلبی آن در سمت راست است. این شارژر به مدل‌های LL/A و C/A مربوط است که در کشورهای امریکا و کانادا به فروش می‌رسد و به‌دلیل کوچک‌تر بودن شارژر آن نسبت به نمونه‌های دیگر کشورها، نظیر انگلستان، جزو پرطرفدارترین مدل‌هاست که وارد بازار کشورمان می‌شود.

 

کابل اصلی آیفون و آیپد

کابل تقلبی هم، مانند شارژر تقلبی، طی چند هفته استفاده به باتری آی‌دیوایس شما آسیب جدی می‌رساند و سینک شدن آن را با کامپیوترتان با مشکل مواجه می‌کند. متاسفانه در کشورمان افراد سودجوی زیادی وجود دارند که با فروش شارژر و کابل تقلبی فقط در پی سود خودشان هستند. پیش‌تر به نحوه تشخیص کابل اصلی شارژ آیفون از نمونه تقلبی آن پرداخته‌ایم. علاوه بر آن مطلب، به‌کمک موارد زیر نیز می‌توانید بهتر آنها را شناسایی کنید.

 

دقت داشته باشید که در کابل اصلی سری که پورت USB دارد باید پین‌های داخلش طلایی‌رنگ باشد و جنس بدنه‌اش نیز یک‌دست، صاف و صیقلی باشد.

 

روی تمام کابل‌ها جمله «Designed by Apple in California, Assembled in China» همراه با سریالی ۱۲ تا ۱۷ کاراکتری نوشته شده است. البته ممکن است به‌جای چین نام کشور ویتنام یا برزیل  هم نوشته شده باشد.
به یاد داشته باشید سازندگان کابل تقلبی هم این جمله را روی کابل‌های خود می‌نویسند، اما کابل اصلی را می‌توانید با کمرنگ‌تر بودن نوشته‌اش نسبت به مدل تقلبی و فونت مخصوص شرکت اپل و البته با کمی دقت و صبر و حوصله شناسایی کنید.

 

سمت راست عکس کابل اصلی لایتنینگ و سمت چپ نمونه تقلبی آن است.

 

امیدوارم از این مطلب نهایت استفاده را کرده باشید و هنگام خرید شارژر و کابل اصلی آی‌دیوایس خود دقت عمل بیشتری به خرج دهید تا بتوانید با لذت بیشتر و خیال آسوده‌تری از دستگاهتان استفاده کنید.

 


 

منبع: GSM

نظر خود را بیان کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.